Organizacja

Przedszkole Mały Europejczyk organizuje sprawne funkcjonowanie organów przedszkola i zarządzania placówką;

ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

GODZINY OTWARCIA

Przedszkole MAŁY EUROPEJCZYK otwarte jest w godzinach od 6:00 do 17:00 w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W Wigilię i Sylwestra przedszkole czynne jest w godzinach 6:00 -14:00.

Przedszkole realizuje 5-cio godzinną podstawę programową w godz. od 7:00 do 12:00.

ORGANIZACJA DNIA

6:00 – 7:00 Indywidualne zajęcia i zabawy wspomagające rozwój. Zabaw i zajęć inspirowanie przez nauczycielkę w małych grupach, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy integracyjne. Twórcza aktywność dzieci.

7:00 – 8:30 Poranna gimnastyka. Grupowe zabawy integracyjne.

8:30 – 9:00 Śniadanie.

9:00 – 10:30 Zajęcia dydaktyczne – realizacja programu dydaktyczno wychowawczego, zabawy z językiem angielskim, zabawy kierowane, tematyczne, ruchowe.

10:00 – 11:30 Zabawy na placu zabaw, zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, spacery, wycieczki.

11:30 – 12:00 Obiad, pierwsze danie

12:00 – 13:30 Zajęcia dodatkowe. Odpoczynek poobiedni. Zabawy wyciszające, zabawy i gry stolikowe, słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej zabawy w kącikach zainteresowań.

13:30 – 14:00 Obiad, drugie danie.

14:00 – 15:00 Zajęcia dodatkowe. Doskonalenie umiejętności zdobytych przez dzieci podczas zajęć dydaktycznych - praca indywidualna. Inspirowanie dzieci do podejmowania samodzielnej działalności.

15:00 – 15:30 Podwieczorek

15:30 – 17:00 Zabawy wspierające rozwój dziecka - indywidualnie lub w małych zespołach. Zabawy zgodne z zainteresowaniami i potrzebami dzieci.

KALENDARIUM IMPREZ

W PRZEDSZKOLU MAŁY EUROPEJCZYK ORGANIZUJEMY:

Powitanie Przedszkolaków

Święto Edukacji Narodowej
Święto Marchewki - dzień pomarańczowy
Pasowanie na Przedszkolaka

Święto Pluszowego Misia
Zabawa Andrzejkowa

Spotkanie z Mikołajem
Przedstawienia Jasełkowe

Święto Zimy - biały dzień w przedszkolu.
Zabawa Karnawałowa
Święto Babci i Dziadka

Walentynki, czyli święto przyjaciół.
Dzień Dinozaura

Powitanie Wiosny
Kiedy przyroda budzi się ze snu - zielony dzień w przedszkolu

Spotkanie z Wielkanocnym Zajączkiem
Światowy Dzień Książki

Wiosenny Piknik
Święto Niezapominajki - dzień niebieski
Święto Mamy i Taty

CZERWIEC
Tydzień Dziecka
Pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły
Święto Lata – dzień żółty

GRUPY PRZEDSZKOLNE

PRZEDSZKOLE POSIADA NOWE, PRZESTRONNE I PRZEPIĘKNE SALE DYDAKTYCZNE

Zorganizowane zostały w nich 4 grupy dziecięce:

• Podróżnicy
  • Odkrywcy
  • Marzyciele
  • Wynalazcy

Mała, optymalna liczba dzieci w grupie zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły.

W grupach najmłodszych dzieci mają możliwość drzemki w ciągu dnia na wygodnych leżaczkach. Dzieci, które nie potrzebują snu mogą w tym czasie rysować, bawić się układankami lub słuchać bajek.