Kadra pedagogiczna
KADRA PEDAGOGICZNA TO JEDEN Z WIELU NASZYCH ATUTÓW.
Nauczyciele w swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej.

NAUCZYCIELE
NASZA KADRA TO WYKWALIFIKOWANI NAUCZYCIELE, KTÓRZY TRAKTUJĄ PRACĘ Z DZIEĆMI JAKO PRZYJEMNOŚC I SPEŁNIENIE.
Systematycznie korzystają z różnych form doskonalenia metodycznego, podczas których poznają nową wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej dziecka i innowacji pedagogicznych. Są otwarci na wszelkie nowe metody pracy z dzieckiem. Szczególną uwagę zwracają na aktywność dziecka, rozwijanie jego postawy twórczej oraz efektywną naukę poprzez dobrą zabawę.Swoją pasją inspirują dzieci do odkrywania świata przyrody, do nauki tańca, tworzenia artystycznych prac, eksperymentowania i występowania na scenie. Okazują dzieciom dużo ciepła, cierpliwości i zrozumienia. Pokazują, jak radzić sobie z emocjami, organizować zabawy oraz rozwijać zdolności i pasje.
Nasi nauczyciele posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Motywują wychowanków do odkrywania świata, dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.
Nauczyciele towarzyszą przedszkolakom w ich rozwoju poprzez:
- Podmiotowe i twórcze traktowanie
- Wspieranie w zdobywaniu wiedzy i umiejętności podczas różnorodnych zajęć i działań
- Wzbudzanie zainteresowania otaczającym światem
- Rozwijanie i wspieranie indywidualnych zainteresowań i zdolności dzieci
- Stwarzanie możliwości do nauki zachowań społecznych
- Przygotowywanie do dalszej edukacji
- Rozwijanie samodzielności dzieci
- Stały kontakt z rodzicami
Nasi nauczyciele posiadają:
- Wykształcenie pedagogiczne
- Doświadczenie w pracy z dziećmi
- Potencjał pedagogiczny
- Specjalizacje
- Różnorodne talenty
Przedszkole posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną otwartą na dzieci i ich potrzeby.

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA
PRZEDSZKOLE POSIADA MOŻLIWOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO DLA DZIECI POSIADAJĄCYCH ORZECZENIE O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO.
Specjaliści Przedszkola Mały Europejczyk tworzą zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka i prowadzą wielospecjalistyczne, kompleksowe oraz intensywne zajęcia terapeutyczne mające na celu stymulowanie funkcji odpowiedzialnych za rozwój psychomotoryczny i komunikację małego dziecka.
Potrzeby każdego dziecka traktowane są u nas ze szczególną uwagą. Rozpoczynając pracę z dzieckiem w ramach wczesnego wspomagania rozwoju, każdorazowo realizujemy wielospecjalistyczną diagnozę, w oparciu, o którą planujemy terapię i opracowujemy dla dziecka indywidualny program wczesnego wspomagania. Program jest systematycznie ewaluowany i dostosowywany do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny.
Zajęcia organizowane są i odbywają się na terenie przedszkola w gabinetach oraz salach, wyposażanych w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do realizacji bardzo zróżnicowanego zakresu celów terapeutycznych. Przedszkole dysponuje salą integracji sensorycznej i rehabilitacji, gabinetem logopedyczno-psychologiczny oraz w przyszłości Salą Doświadczeń Świata.

LOGOPEDA
WSZYSTKIE DZIECI PRZEDSZKOLA OBJĘTE SĄ PROFILAKTYKĄ LOGOPEDYCZNĄ.
Grupowa profilaktyka logopedyczna jest bezpłatna i skorelowana jest z programem edukacji językowej i stanowi jej uzupełnienie. W ćwiczeniach logopedycznych realizowanych przez naszego logopedę, wspierany jest prawidłowy rozwój mowy dzieci. Poprzez atrakcyjne dla dzieci zabawy kształtowane są poprawne nawyki związane z mówieniem. Podczas codziennych grupowych zabaw realizowane są ćwiczenia: oddechowe, narządów mowy, słuchowe, artykulacyjne i rozwijające mowę oraz logorytmiczne.

PSYCHOLOG
NASZ PSYCHOLOG UDZIELA KONSULTACJI, OBSERWUJE DZIECI I POMAGA W ROZWIĄZYWANIU TRUDNYCH PROBLEMÓW WYCHOWAWCZYCH.
Z indywidualnych porad psychologa skorzystać mogą dzieci oraz rodzice po uprzednim umówieniu terminu. Psycholog prowadzi warsztaty grupowe dla przedszkolaków, dotyczące rozwoju emocjonalno - społecznego dziecka.