Informacje ogólne

PRZEDSZKOLE MAŁY EUROPEJCZYK W PRACY PEDAGOGICZNEJ KIERUJE SIĘ DOBREM DZIECKA.

Preferuje zasadę szczęśliwego dzieciństwa, stara się zapewnić dzieciom równy start w szkole, wspiera rodzinę w działaniach wychowawczych.

ZDROWE POSIŁKI

WSZYSTKIE POSIŁKI TO SMACZNE I UROZMAICONE DANIA SPEŁNIAJĄCE WSZYSTKIE NORMY W ZAKRESIE PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM.

Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

W przedszkolu MAŁY EUROPEJCZYK dbamy o prawidłowe planowanie żywienia dzieci, układanie jadłospisu dań o odpowiedniej kaloryczności, które zawierają niezbędne składniki pokarmowe i mineralne. Uwzględniamy sezonowość potraw, upodobania żywieniowe dzieci i normy dietetyczne zalecane przez Sanepid. W przypadku dziecka z alergią pokarmową przedszkole zapewnia dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.

Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze na przedszkolnej stołówce, o regularnych porach. Wpływa to korzystnie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, na które bardzo zwracamy uwagę.

Zapewniamy trzy smaczne, bardzo urozmaicone posiłki z dużą ilością warzyw i owoców sezonowych: pyszne śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Zachęcamy dzieci do jedzenia i do próbowania nowych dań, aby odkrywały bogactwo smaków, a posiłki nigdy nie są limitowane.

Aktualny jadłospis jest codziennie wywieszany w przedszkolu na tablicy informacyjnej.

POŁOŻENIE PRZEDSZKOLA

PRZEDSZKOLE MAŁY EUROPEJCZYK MIEŚCI SIĘ W OLSZTYNIE PRZY UL. PSTROWSKIEGO 23, NA OSIEDLU KORMORAN SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ POJEZIERZE.

Położone jest, z daleka od ruchliwych ulic, w miejscu pełnym zieleni, drzew, kwiatów i ścieżek spacerowych.

BEZPIECZNY PLAC ZABAW

DABAJĄC O PRAWIDŁOWY ROZWÓJ RUCHOWY DZIECI, ZAPEWNIAMY IM OPTYMALNY CZAS POBYTU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.

Nasze przedszkole korzysta z trzech bogato wyposażonych, ogrodzonych placów zabaw.

Wyposażone są one w bezpieczną powierzchnię i odpowiednią ilość drewnianych, atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Place zabaw otoczone są krzewami, roślinami ozdobnymi oraz różnorodnymi drzewami, graniczą z parkowymi alejkami, co daje możliwość dzieciom codziennego obcowania z naturą.

Dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawy w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach, wchodzenie na równoważnię, zjeżdżanie ze zjeżdżalni lub mogą uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych.

Takie formy aktywności rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują pomysłowość i wyobraźnię. Nauczyciele inspirują dzieci do zabawy poprzez podawanie pomysłów, sugestii i udostępniając potrzebne akcesoria.

Organizujemy także spacery i wycieczki, podczas których dokonywane są obserwacje przyrodnicze.

Nasze place zabaw wyposażone są w bezpieczne nawierzchnie i odpowiednią ilość drewnianych, atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci.

W najbliższym otoczeniu przedszkola położonych jest 5 dodatkowych, ogólnodostępnych placów zabaw, z których dzieci mają możliwość korzystania, bez konieczności wychodzenia przez ulicę czy skrzyżowania.

NOWOCZESNE WYPOSAŻENIE

DOKŁADAMY WSZELKICH STARAŃ, BY ŚWIAT DZIECKA W MAŁYM EUROPEJCZYKU BYŁ BEZPIECZNY, ESTETYCZNY, KOLOROWY I PRZYJAZNY.

Wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci w określonych przedziałach wiekowych.

Sale wyposażyliśmy w meble o miłej, przyjemnej i nowoczesnej kolorystyce. Z myślą o naszych dzieciach zastosowaliśmy wysokiej jakości dywany, które są ognioodporne, antyalergiczne i posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. A ponadto mają przepiękne kolory, są ciepłe i miękkie – więc dzieci uwielbiają na nich siedzieć, bawić się i wypoczywać.

Posiadamy wspaniałe zabawki edukacyjne oraz tworzymy piękne kąciki zabaw tematycznych i edukacyjnych. Na zajęciach muzycznych nasi podopieczni korzystają z profesjonalnych instrumentów. Nasze maluszki to doceniają czerpiąc radość z codziennej zabawy i edukacji.