Plac zabaw

Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu.

Nasze przedszkole korzysta z trzech bogato wyposażonych, ogrodzonych placów zabawWyposażone są one w bezpieczną powierzchnię i odpowiednią ilość drewnianych, atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Place zabaw otoczone są krzewami, roślinami ozdobnymi oraz różnorodnymi drzewami, graniczą z parkowymi alejkami, co daje możliwość dzieciom codziennego obcowania z naturą.

Dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawy w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach, wchodzenie na równoważnię, zjeżdżanie ze zjeżdżalni lub mogą uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych.

Takie formy aktywności rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują pomysłowość i wyobraźnię. Nauczyciele inspirują dzieci do zabawy poprzez podawanie pomysłów, sugestii i udostępniając potrzebne akcesoria.

Organizujemy także spacery i wycieczki, podczas których dokonywane są obserwacje przyrodnicze.

Nasze place zabaw wyposażone są w bezpieczne nawierzchnie i odpowiednią ilość drewnianych, atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci.

W najbliższym otoczeniu przedszkola położonych jest wiele dodatkowych, ogólnodostępnych placów zabaw, z których dzieci mają możliwość korzystania, bez konieczności wychodzenia przez ulicę czy skrzyżowania.