PROGRAMY DYDAKTYCZNE

GŁÓWNYM OBSZAREM NASZYCH PLANOWANYCH I REALIZOWANYCH DZIAŁAŃ DYDAKTYCZNYCH JEST REALIZACJA OPRACOWANEJ PRZEZ MEN PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

W Przedszkolu MAŁY EUROPEJCZYK w oparciu o podstawę programową pracujemy na bazie programów integrujących treści z zakresu edukacji społeczno-moralnej, zdrowotnej, przyrodniczej, językowej, matematycznej i artystycznej:

• Gotowość do nauki czytania i pisania prowadzimy w oparciu o Glottodydaktyka - program nauki pisania i czytania prof. B. Rocławskiego;
  • Edukację matematyczną prowadzimy w oparciu o program Dziecięcej Matematyki prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej.
  • Learn – play – fun – autorski program zajęć z native speakerem z języka angielskiego
  • Niemiecki od przedszkola – autorski program zajęć z języka niemieckiego
  • Biznes Junior – autorskiego programu kreatywnych warsztatów z przedsiębiorczości
  • Math – Riders – autorski program innowacyjnych warsztatów matematyczno – przyrodniczych
  • Mali Naukowcy - autorski program odkrywczych warsztatów naukowych
  • Świat emocji - autorski program grupowych warsztatów psychologicznych
  • Gimnastyka buzi i języka- autorski program grupowych warsztatów logopedyczny
  • Zwinne paluszki - autorski program narsztatów z terapii ręki
  • Nutki i bajeczki – własny program warsztatów terapeutycznych: bajkoterapii i muzykoterapii
  • Trzymamy się prosto – autorski program gimnastyki korekcyjnej
  • Kids love dance – własny program warsztatów tanecznych
  • Mały artysta – autorski program kreatywnych warsztatów artystyczno – teatralnych
  • Dźwięki świata – autorski program warsztatów rytmiczno – muzycznych
  • Dziarskie smyki – własny program zajęć sportowych
  • Czarodziejskie słowa – autorski program warsztatów z savoir-vivre
  • Mały Masterchef – własny program twórczych warsztatów kulinarnych

Nasze Przedszkole inspiruje rozwój aktywności twórczej dzieci poprzez stosowanie atrakcyjnych metod pracy. Podstawę programową oraz wspieranie rozwoju i edukacji dzieci realizujena najwyższym poziomie.